National Cup2014 2014-11-01

Categories

Results

F13-36 (3)
1.Hanna STENBERGStaffanstorps JK
2.Felicia GRANUDDLandvetter JK
3.Tindra WESTERLandvetter JK
F13-40 (3)
1.Alva MURTOVARAOlofströms JK
2.Ellen STENBERGStaffanstorps JK
3.Wilma RÖSSELJK National
F13-44 (4)
1.Wilma WIDÉNKristinehamns JK KFU
2.Klara HÅKANSSONLidköpings Budoklubb
3.Malin HELGESSONGF Idrott JK
F13+48 (2)
1.Linnea JARNROTHunnebo Judo
2.Agnes ERIKSSONBorlänge JK
P13-34 (7)
1.Heydar PASHAYEVNacka JK
2.Hannes BERGJK National
3.Emrik BACKLUNDIK Västra Mölndal
3.Alvin STALLGÅRDBorås JK
P13-38 (6)
1.Miljohn LARSSON Stockholms JK
2.Sebastian ELLHULTStaffanstorps JK
3.Kevin ASPELINIK Södra
3.Gustaf BJÖRKLUNDBorås JK
P13-42 (14)
1.Felix BJÖRKLUNDBorås JK
2.Oskar DANIELSSONGöteborgs JK
3.Wilmer JOHANSSONBorås JK
3.Kevin RIDELLLindome JK
5.Zachary DENISLandvetter JK
5.Hugo LINDSTRÖMLandvetter JK
7.Känan VEJLEStockholms JK
7.Jacob NEJDERÅSBorås JK
P13-46 (9)
1.Leo GRUBERStaffanstorps JK
2.Carl JOHANSSONStockholms JK
3.Viktor MENSHIKOVStaffanstorps JK
3.Tor BLOMDAHLSPIF Judo
5.Hugo GUSTAVSSONLandvetter JK
5.Pontus BLOMSTRANDIK Södra
7.Tapi EKSTRÖMSPIF Judo
7.Olof ENGSTRÖMLindome JK
P13-50 (3)
1.Kalle BAHTEIK Södra
2.Tobias LINDGRENLindome JK
3.Leo RANDJK National
P13+50 (5)
1.Alexander NYMANLUGI
2.Lukas ROSWALLLidköpings Budoklubb
3.Kevin BERGSTRÖMVästbo JK
F15-48 (5)
1.Emma HENNERFORSStaffanstorps JK
2.Angela WALLENTINIK Södra
3.Emma KAUPPINENOlofströms JK
F15-52 (2)
1.Kayleigh WENNERLANDTäby JK
2.Linn STENBERGStaffanstorps JK
F15-57 (5)
1.Susanna KAZEMIFARStaffanstorps JK
2.Elwira BIRK RINGIUSIK Södra
3.Denise MALMSTENOxelösunds JK
F15-63 (2)
1.Felicia STRIDSMANJudo Club Sundsvall
2.Matilda GRIMSBOJK National
P15-42 (3)
1.Axel GUSTAFSSONLindome JK
2.Leon SVALBERGSödertälje JK
3.Tim KARLSSONIK Västra Mölndal
P15-46 (6)
1.Alfred HANSSONStaffanstorps JK
2.Christoffer MAZOYERSPIF Judo
3.Alexander DAHLINJudo Arvika
3.Emil HENRIKSSONBorås JK
P15-50 (5)
1.Carl BJÖRKLUNDBorås JK
2.Erik WRETBORNIK Västra Mölndal
3.Andreas OFNERSPIF Judo
P15-55 (4)
1.Axal OSCARSSONLUGI
2.Martin BOMANBålsta JK
3.Kevin JANSSONLandvetter JK
P15-60 (5)
1.Martin SÖDERBERGIK Södra
2.Filip WÅHLINIK Södra
3.Ivar RUNVIKBorlänge JK
P15-66 (6)
1.Markus EDLUNDGöteborgs JK
2.Alexander CHRISTENSSONHunnebo Judo
3.Isac LARSSONJK National
P15+66 (2)
1.Albin BROMANSPIF Judo
2.Markus NICLASONHunnebo Judo
F18-52 (3)
1.Kayleigh WENNERLANDTäby JK
2.Elin STIGBORGStaffanstorps JK
3.Fanny SPÅNGBERGGöteborgs JK
F18-57 (5)
1.Sandra LUNDKVISTIK Södra
2.Rebecca LANDÉNGöteborgs JK
3.Stina PERSSONJK National
F18-63 (5)
1.Klara MATTSSONStockholms JK
2.Alice ELKJAERSakura Judoklubb Göt
3.Carolina JOHANSSONLidköpings Budoklubb
F18-70 (6)
1.Amanda HÅKANSSONFrövi JK
2.Klara MATTSONStockholms JK
3.Carolina JOHANSSONLinköpings Budoklubb
3.Alice ELKJAERSakura Judoklubb Göt
P18-55 (4)
1.Masiollah MAQSOUDIBorås JK
2.Vincent BANNURAStaffanstorps JK
3.Gustav EDVINSSONBorås JK
P18-60 (6)
1.Oskar JASKARIOlofströms JK
2.Rasmus SANDBLOMTrollhättans JK
3.Erik RÖSSELJK National
3.William RITTFELDTGöteborgs JK
P18-66 (13)
1.Dan JOHANSSONBorås JK
2.Markus EDLUNDGöteborgs JK
3.Adam CHRISTIANSSONGöteborgs JK
3.Leonidas HYTÖNENIK Södra
5.Theodor MALMQVISTBorås JK
5.Emil NORMANLindome JK
7.Johan ELIASSONGF Idrott JK
7.Samuel ÒMARSSONHunnebo Judo
P18-73 (5)
1.Linus WIIKStockholms JK
2.Carl EDVINSSONBorås JK
3.Filip WIDERSTRÖMSkinnsbergs JK
P18-81 (5)
1.Johan HENNINGSSONLUGI
2.Gustaf ENGSTRÖMLindome JK
3.Marcus OLSSONOlofströms JK
H21-60 (3)
1.Orhan ALIYEVSPIF Judo
2.Ayhan ALIYEVSPIF Judo
3.Oskar JASKARIOlofströms JK
H21-73 (11)
1.William BJÖRKLUNDBorås JK
2.Hamon SHOKOHIGöteborgs JK
3.Fredrik JOHANSSONLidköpings Budoklubb
3.Linus WIIKStockholms JK
5.Joar HELLQVISTGöteborgs JK
5.Sajad MUHAMMED ALIGAK Enighet
7.Jocke EBERHARDSSONSkinnsbergs JK
7.Abdullah MUSAGF Idrott JK