National Cup 2 20131102

Categories

Results

G15-44 (3)
1.Camilla LUNDQVISTIK Södra
2.Angela WALLENTINIK Södra
3.Elvira BERGENHOLTZSLilla Edets JK
G15-52 (4)
1.Kayleigh WENNERLANDUpplands Väsby JK
2.Linnea CEDERBORGIK Södra
3.Elwira BIRK RINGIUSIK Södra
G15-63 (3)
1.Karin MAGNUSSONNorrköpings JK
2.Carolina JOHANSSONLidköpings Budoklubb
3.Sandra KÄLLBERGJK Budo
B15-38 (4)
1.Sean WENNERLANDUpplands Väsby JK
2.Surasit ROSENBERGNorrköpings JK
3.Isac RIPSÄTERVäxjö JK
B15-46 (13)
1.Marcus ODINUpplands Väsby JK
2.Jonas HELLSTRÖMRättviks JK
3.Kalle BÅÅTHEIK Södra
3.Carl BJÖRKLUNDBorås JK
5.Marcus KÄLLBERGJK Budo
5.Oliver BIRKELANDFrölunda JK
7.Oscar CARLGRENNorrköpings JK
7.Emil HENRIKSSONBorås JK
B15-50 (5)
1.Martin SÖDERBERGIK Södra
2.Axel OSCARSSONLugi JK
3.Rasmus SANDBLOMTrollhättans JK
B15-55 (6)
1.William RITTFELDTFrölunda JK
2.Hugo KENGERFalu JK
3.Simon ANDERSSONJK Budo
3.Simon PARKERIK Södra
B15-60 (10)
1.Adam CHRISTIANSSONFrölunda JK
2.Markus EDLUNDFrölunda JK
3.Alexander LJUSBERGIK Södra
3.Leonidas HYTÖNENIK Södra
5.Isac DANIELSSONJK National
5.Isac LARSSONJK National
7.Victor GUNNARSSONJK National
7.Joakim KARLSSONIK Södra
B15-66 (6)
1.Tim NYLANDERGöteborgs JK
2.Ismail MALKOCGAK Enighet
3.Oscar ERICSSON STJERNFELDTSakura Judoklubb
3.Theodor MALMQVISTVarbergs JK
B15+66 (6)
1.Noel LAGNELIUSBorlänge JK
2.Samuel SJÖLANDERGF Idrott Judo
3.Adrian KWIATKOWSKIJK Jigo-Tai
3.Gustav BOHMTrollhättans JK
G18-52 (4)
1.Emma HENRIKSSONBorås JK
2.Sandra LUNDQVISTIK Södra
3.Kayleigh WENNERLANDUpplands Väsby JK
G18-57 (6)
1.Ida ERIKSSONMolkom JK
2.Nellie EINSTEINBorås JK
3.Alice ELKJAERSakura Judoklubb
3.Rebecca LANDE´NGöteborgs JK
G18-63 (3)
1.Amanda HÅKANSSONKinnekulle Judo
2.Klara MATTSSONIK Södra
3.Karin MAGNUSSONNorrköpings JK
B18-55 (5)
1.Oskar JASKARIOlofströms JK
2.Callum CLEEkendal judo
3.William RITTFELDTFrölunda JK
B18-60 (10)
1.Adam CHRISTIANSSONFrölunda JK
2.Johan ELIASSONGF Idrott Judo
3.Markus EDLUNDFrölunda JK
3.Johan NORDSTRÖMIK Södra
B18-66 (5)
1.Issac HILLkendal judo
2.William BJÖRKLUNDBorås JK
3.Balint BAROCSAIVänersborgs JK
B18-73 (6)
1.Zack HOWARDkendal judo
2.Tommie BLADBorlänge JK
3.Kim JACOBSONStenungsunds JK
3.Marcus OLSSONOlofströms JK
B18-81 (3)
1.Kevin NESTORNorrköpings JK
2.James SANASINLAPINIK Södra
3.Lewis BROOKSkendal judo
M23-66 (4)
1.Issac HILLkendal judo
2.Sahand SHOKOIHGöteborgs JK
3.Edvin LARSSONJK Budo
M23-73 (7)
1.Oktay HAYDARIGöteborgs JK
2.Sajad MOHAMMED-ALIGAK Enighet
3.Zack HOWARDkendal judo
3.Fredrik JOHANSSONLidköpings Budoklubb
M23-81 (5)
1.Marcus BRUNSTRÖMGöteborgs JK
2.Thore HÄGGLUNDJK National
3.Herolind XHAFOLLIGAK Enighet
M23-90 (2)
1.Peter KOVARNorrköpings JK
2.Emil BRISJK National
M-60 (2)
1.Arash HADIHAGAK Enighet
2.Johan NORDSTRÖMIK Södra
M-66 (4)
1.NOROLAH MALANGNJJK
2.Oscar CENTINOSakura Judoklubb
3.Sahand SHOKOHIGöteborgs JK
M-73 (6)
1.Rashid ALHASSANÖsterlen Budo
2.Oktay HAYDARIGöteborgs JK
3.Jens NYLANDERGöteborgs JK
3.Sajad MOHAMMED-ALIGAK Enighet
M-81 (7)
1.Marcus BRUNSTRÖMGöteborgs JK
2.Thore HÄGGLUNDJK National
3.Jeffrey DENIANGöteborgs JK
3.Johannes LINDGRENJK National
M-90 (8)
1.Peter KOVARNorrköpings JK
2.Mohammad REZA SEDAGHATINJJK
3.Michail TIMTJENCOSakura Judoklubb
3.Stefan MERTALAOlofströms JK
W-57 (5)
1.Ida LINDGRENIK Västra Mölndal
2.Nellie EINSTEINBorås JK
3.Malin NORDINIK Västra Mölndal
W+78 (2)
1.Evelina SVENNINGSSONJK National
2.Malin HEDSTRÖMJK Budo
VM-Öppen (3)
1.Magnus HELLSTRÖMRättviks JK
2.Jonny NESTORNorrköpings JK