NationalCup 2011-04-16

Viktklass

Resultat

Veteran -90
1.Jörgen LEVANDERJK National
2.Anders KARLSSONVästbo JK
Flickor U13-32
1.Emma HENNERFORSStaffanstorp
2.Fanny SPÅNGBERGFrölunda JK
3.Hanna STRÖMHelsingborgs JK
Flickor U13-36
1.Sofia EJESKÄRSakura, Kuopio
2.Emma ELIASSONMiyama ryu Ju-Jutsu & Judo
3.Linn STENBERGStaffanstorp
Flickor U13-44
1.Elin JOHANSSONStaffanstorp
2.Elin STIGBORGStaffanstorp
3.Josefine CEDENBLADMiyama ryu Ju-Jutsu & Judo
Pojkar U13-30
1.Artem HRABARCZUKUkraina
2.Roman DYBTSYNUkraina
3.Elias SVERHAGHelsingborgs JK
Pojkar U13-34
1.Artem KRYSHCHUKUkraina
2.Vincent MUNCHMEYERHelsingborgs JK
3.Vincent BANNURAStaffanstorp
3.Emil HENRIKSSONBorås JK
Pojkar U13-38
1.Stanislav KHOMOVUkraina
2.Stanislav HRYTSUNYAKUkraina
3.Rami CHEBILBorås JK
3.Gustav EDVINSSONBorås JK
5.Oliver BIRKELANDFrölunda JK
5.Kevin TORKARStaffanstorp
Pojkar U13-42
1.Markus EDLUNDFrölunda JK
2.William RITTFELDT Frölunda JK
3.Lucas HERNANDEZStaffanstorp
3.Alfred SIGFRIDSENHelsingborgs JK
Pojkar U13-46
1.Samuel CARLSSONGF idrott
2.Victor KARLSSONStaffanstorp
3.August BARONOWSKYMiyama ryu Ju-Jutsu & Judo
Pojkar U13+50
1.Illya ZHEVNYEROVUkraina
2.Oscar ERICSSON STJERNFELDTSakura, Kuopio
3.Linus ERICSSON STJERNFELDTSakura, Kuopio
3.Lisa BÄFVERStenungsund
Flickor U15-40
1.Laura HOXHAJStaffanstorp
2.Emma EJESKÄRSakura, Kuopio
3.Emma HENRIKSSONBorås JK
Flickor U15-48
1.Mariya DENYSYUKUkraina
2.Laura SCHMITZLUGI Judo
3.Elina HANSSONStaffanstorp
3.Mathilda ERIKSSONFrövi Judo
Flickor U15-52
1.Agnes DOLFFGullmarens Judo
2.Henrietta SUNDQVISTBorås JK
3.Stina PERSSONJK National
Flickor U15-63
1.Tove THANINGStaffanstorp
2.Mathilda GRUBEKungsbacka JK
3.Ida ENGVALLEnighet
Pojkar U15-42
1.Gadhir MOUSTAFALUGI
2.Anton LÖÖFIK Västra Mölndal
3.Baseer ABDULJABBARBorås JK
3.Oliver CARLSSONMiyama ryu Ju-Jutsu & Judo
Pojkar U15-46
1.Johan ELIASSONGF idrott
2.William BJÖRKLUNDBorås JK
3.William WILTGREN JOHNSSONStaffanstorp
3.Jure PISKORLUGI Judo
Pojkar U15-55
1.Borys ISHCHUKUkraina
2.Dennis STRANDTake down Judo
3.Viktor LINDBERGGullmarens Judo
Pojkar U15-66
1.Christoffer AHLStaffanstorp
2.Kim JACOBSSONStenungsund
3.Vincent KARAGIANISJK National
Pojkar U15+66
1.Armin DIDICEnighet
2.Tim NORDSTRÖMStaffanstorp
Flickor U17-52
1.Frida WIBERGStaffanstorp
2.Carolin HANSSONStaffanstorp
3.Nellie EINSTEINBorås JK
Pojkar U17-55
1.Viktor SMEDBERGStaffanstorp
2.Luan HOXHAJStaffanstorp
3.Jonathan BJÖRKMANJK Budo
3.Moustafa ABU RAMADANHelsingborgs JK
Pojkar U17-60
1.Andrey TROFYMOVYCHUkraina
2.Ian JOHANSSONIK Västra Mölndal
3.Toy THINNOKHelsingborgs JK
Pojkar U17-66
1.Noah AGGEBORNGJK
2.Alex BORGHESILindome
3.Sajad MUHAMMED-ALIEnighet
Pojkar U17-73
1.Felix WETTERSTRÖMIK Västra Mölndal
2.Andreas OHLSSONStaffanstorp
3.Johan TURNSTEDTKristianstads Judo
3.Lucas F-GISSBERGFrövi Judo
Pojkar U17+81
1.Jesper JAKOBSSONGJK
2.Emil BRISJK National
3.Hannes LEVYKungsbacka JK
Damer U20-48
1.Nellie EINSTEINBorås JK
2.Josefin HANSSONStaffanstorp
3.Lina BERNTROSStaffanstorp
Damer U20-52
1.Frida WIBERGStaffanstorp
2.Carolin HANSSONStaffanstorp
3.Emelie SVEDBERGGJK
3.Martina LAGERQVIST Frölunda JK
Damer U20-63
1.Ida JOHANSSONLUGI Judo
2.Sofia BLOMLandvetter
3.Amanda SMEDBERGStaffanstorp
Herrar U20-55
1.Viktor SMEDBERGStaffanstorp
2.Jonathan BJÖRKMANJK Budo
3.Luan HOXHAJStaffanstorp
Herrar U20-60
1.Hamon SHOKOHIGJK
2.Albert SALLINGStaffanstorp
3.David LUNDGRENStaffanstorp
Herrar U20-66
1.Alex BOGHESILindome
2.Noah AGGEBORNGJK
3.Daniar ASKAROVStenungsund
3.Sajad MUHAMMED-ALIEnighet
Herrar U20-73
1.Martin LUNDSTRÖMStaffanstorp
2.Lucas F-GISSBERGFrövi Judo
3.Johan TURNSTEDTKristianstads Judo
Herrar U20-81
1.Tore HÄGGLUNDJK National
2.Herolind XHAFOLLIEnighet
3.Minis BRÄNNSTRÖMEnighet
Herrar-60
1.Hamon SHOKOHIGJK
2.David LUNDGRENStaffanstorp
3.Tim JONSSONGJK
Herrar-66
1.Alexander LUNDQVISTJK National
2.Daniar ASKAROVStenungsund
3.Carl SANDSTRÖMMalmö Budokan
Herrar-73
1.Marcus OLSSONMalmö Budokan
2.David HARALDSSONÖrebro
3.Martin LUNDSTRÖMStaffanstorp
Herrar-81
1.Ola HAMMASTRÖMSakura, Kuopio
2.Tore HÄGGLUNDJK National
3.Tobias ISELANDUddevalla JK
3.Michail TIMJENKOSakura, Kuopio
Herrar-90
1.Emil EDMARSakura, Kuopio
2.Jörgen LEVANDERJK National
3.Anders KARLSSONVästbo JK
3.Caspar SENNEFELDERJK Jinkei